به گزارش کرب‌و‌بلا، صبح امروز پس از ارائه گزارش مجتبی عبداللهی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در خصوص عملکرد این سازمان در مراسم اربعین، اعضای شورای شهر تهران به ایراد سخنان و طرح سوال در این خصوص پرداختند.

بر اساس این گزارش، حجت نظری عضو شورای شهر تهران با انتقاد از نحوه عملکرد این سازمان گفت: آقای عبداللهی در سخنان خود با اشاره به هزینه‌کرد شهرداری برای بهبود زیر ساخت‌ها از کاهش این هزینه‌ها سخن گفتند، این در حالی است که بودجه این مراسم در شهرداری دو برابر شده است.

وی ادامه داد: این‌که می‌گویند ساخت و سازى در مدارس نداشتیم و صرفا بازسازى کردیم، جای سوال دارد، چرا که در صفحه 26 گزارش هفته قبل به صراحت از بازسازى مدارس منتخب در نجف و کربلا نوشتید که با اظهارات فعلى تعارض دارد.

این عضو شورای شهر تهران در نهایت این سوال را مطرح کرد که در سال 95 چند میلیارد تومان برای مراسم اربعین از سوی شهرداری تهران هزینه شده است؟

در ادامه ناهید خداکرمی عضو دیگر شورای شهر تهران در این خصوص گفت: مراسم اربعین حتى قبل از انقلاب هم مردمى بود اما حالا با ورود شهردارى موازنه اقدامات مردمى به هم خورده است.

او با انتقاد از نحوه حضور شهرداری تهران در این مراسم گفت: چرا شهردارى به مسائل مختلف وارد شده است؟ این حجم ورود به همه موارد به چه دلیل بوده است؟

در ادامه این جلسه، حسن رسولی عضو منتخب شواری شهر تهران گفت: نگرانى من در مورد قسم شورا در مورد انضباط مالى است. چرا که قانون شهردارى‌ها، اجازه نمی‌دهد که این فعالیت‌ها در خارج تهران انجام گیرد. این در حالی است که معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری از حضور این سازمان در بیش از 8 کمیته وزارت کشور برای مراسم اربعین خبر می‌دهد.

رسولی همچنین افزود: بر اساس گزارش ارائه شده شهرداری تهران براى این مراسم 15 میلیارد هزینه شده اما رقم مصوب شهرداری در آن زمان 5 میلیارد بوده است. باید به این سوال پاسخ داد که مابه‌التفاوت این مبلغ از کجا تامین شده است؟

مسجدجامعى عضو دیگر شواری شهر گفت: بهتر است امسال شهرداری تهران محوریت خدمات شهردارى در اربعین را خدمات شهرى بگذارد. همچنین بهتر است هیچ نهادی با عملکردش ماهیت مردمی این مراسم را تغییر ندهد.

مسجد جامعی همچنین تاکید کرد: شهرداری تهران بهتر است به فکر ابعاد فرهنگی این جریان و جاماندگان اربعین نیز باشد.

در انتهای این جلسه محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت این انتقادات در راستای بهبود و عملکرد شفاف شهرداری در همه زمینه‌ها صورت می‌گیرد و مراسم اربعین امسال همانند سال‌های پیش با قوت برگزار خواهد شد.