به گزارش کرب‌و‌بلا به نقل از سوره سینما، رضا رویگری بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون درباره تاثیرات و دستاوردهای فرهنگی و اجتماعی راهپیمایی مراسم اربعین گفت: راهپیمایی اربعین سال‌ها در مقیاس کوچک و بدون نگاه رسانه‌ای در کشور عراق برگزار می‌شد و به‌تدریج با حضور پررنگ زائران ایرانی این مراسم باشکوه و با بازتاب‌های زیادی برگزار شد.

وی ادامه داد: به نظرم این راهپیمایی که نظیرش در هیچ جای دنیا وجود ندارد نشان‌دهنده اعتقاد قلبی ما شیعیان به فلسفه وجودی قیام امام حسین علیه‌السلام است و همین باشکوه برگزار شدن چنین مراسمی خاری بر چشم دشمنان بود.

بازیگر سریال مختار افزود: باید از این فرصت مناسب ایجاد شده با برنامه‌های هدفمند استفاده‌های لازم را انجام دهیم و بتوانیم حقانیت وجودی شیعه و روحیه صلح‌طلبی خودمان را به جهانیان اثبات کنیم که بر خلاف نیروهای تندروی داعش که فقط زبان زور به کار می‌برند، شیعیان با مهربانی و عطوفت و رعایت حس همجواری با سایر ادیان برخورد می‌کنند.

وی ادامه داد: به نظرم اندیشه امام حسین (ع) مختص به دیروز، امروز و فردا نیست و در تمام ادوار تاریخی زندگی بشر جاری و ساری است.

این بازیگر تاکید کرد: مردم ایران نشان دادند به راستی شیعه و پیرو امام علی (ع) و امام حسین (ع) هستند و در این راه از تحمل هیچ سختی و دشواری ابایی ندارند و جهانیان به خوبی این پیام صلح و عطوفت شیعیان را درک کردند.

رویگری در بخش پایانی سخنانش ضمن اشاره به نذرش برای بهبودی و در ادامه همراه شدن با مردم در این راهپیمایی بیان کرد: این عهد را با امام حسین (ع) و خودم بسته ام تا در صورت بهبودی، سال آینده با پای پیاده به زیارت مزار پاکش بروم و برایم مایه تاسف است که نتوانستم امسال با سایر هنرمندان عازم این سفر بشوم.