به گزارش کرب‌و‌بلا به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، رحمان احمدی گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات با تشکیل کارگروه مردمی وصال الحسین (ع)، خدمات ارتباطی رایگان را با همکاری اپراتور همراه اول به زائران اربعین حسینی ارائه خواهد کرد.

وی افزود: کارشناسان ستاد بازسازی عتبات در حال اجرای شبکه فیبر نوری به طول 80 کیلومتر در مسیر پیاده‌روی زائران اربعین حسینی هستند که عملیات آن در حال پایان است.
 

احمدی اظهار کرد: ستاد بازسازی عتبات همچون سال گذشته در طول مسیر نجف به کربلای معلی، دکل‌های ارتباطی نصب کرده و در طول مسیر 200 عدد کیوسک تلفن صلواتی و 150 کیوسک اینترنت وای‌فای راه‌اندازی شده است تا زائرین بهتر بتوانند با خانواده خود ارتباط برقرار کنند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف گفت: شرکت مخابرات استان تهران کار تهیه کیوسک‌های تلفن صلواتی  را بر عهده داشته و متخصصان «فاوای» ستاد بازسازی عتبات عالیات تقریبا در هر یک کیلومتر از مسیر این کیوسک‌ها را نصب و راه‌اندازی کرده‌اند.

بر اساس این گزارش امسال شبکه WiFi پیاده‌روی تقویت شده و برای سرویس‌دهی بیشتر به زائرین، علاوه بر موکب‌ها، مسیر پیاده‌روی هم به اینترنت بی‌سیم مجهز است.

اولین مکان دارای وای‌فای، میدان «ثوره العشرین» در نجف اشرف است که از آن‌جا تا شهر کربلا به ازای هر 20 «عمود»، یک کیوسک WiFi موجود است.

گفتنی است کیوسک‌های نصب شده علاوه بر وای‌فای،‌ امکان شارژ گوشی رو هم فراهم می‌کنند.


نحوه اتصال به اینترنت
مشترکین همراه اول که از تلفن‌های دارای سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند لازم است تا با استفاده از مسیر setiing--> Wi-Fi-->EAP Method-->Sim-->Wi_Fi_Avval- در طول مسیر به سیستم وای‌فای متصل شوند.

همچنین زائرینی که از تلفن‌های دارای سیستم عامل آی.او.اس استفاده می‌کنند لازم است تا با استفاده از مسیر setiing--> Wi-Fi-->help-->Downloading File Setting-->Wi_Fi_Avval--> بعد از گزینه help تنظیمات را دانلود کنند.

مشترکین ایرانسل و رایتل هم هر بار برای اتصال به هر کیوسک باید به WiFI Avval Guests متصل شوند و در صفحه مرورگر اینترنت گوشی خود، اطلاعات لازم را پر کنند.

 

57376913.jpg