به گزارش کرب‌و‌بلا به نقل از ایکنا، حسن فعال اظهار کرد: براساس توافق صورت گرفته با سازمان نظام وظیفه و ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برای سفر پیاده روی اربعین، دانشجویان از طریق بسیج دانشجویی دانشگاه یا استان و براساس نمودار توجیهی و دریافت و تکمیل فرم تعهدنامه و ثبت در دفاتر اسناد رسمی می توانند نسبت به اخذ مجوز خروج اقدام نمایند.

وی افزود: کسانی که بعنوان ضامن در دفتر اسناد رسمی ضمانت دانشجویان را انجام می دهند نمی‌توانند تا بعد از بازگشت دانشجو از کشور خارج شوند.

مدیر حج و زیارت گیلان با بیان اینکه دانشجویان پس از بازگشت از سفر کربلا می بایست حتما از طریق بسیج دانشجویی نسبت به ثبت ورود خود در سیستم نظام وظیفه اقدام نمایند، تصریح کرد: در غیر این صورت تا زمانی که ورود خود را ثبت نکرده باشند، ممنوع الخروج خواهند بود.

این مقام مسئول عنوان کرد: دانشجویانی که بر این اساس مجوز خروج دریافت می کنند، در صورتی که به سفر اعزام نشوند می‌بایست مراتب را از طریق بسیج دانشجویی به نظام وظیفه اعلام نمایند، زیرا در غیر اینصورت تا یک سال ممنوع الخروج خواهند شد.

فعال خاطرنشان کرد: همچنین دانشجویان به هیچ عنوان نیازی به حضور در نظام وظیفه استان ندارند و صرفا براساس هماهنگی با بسیج دانشجویی استان پیگیر کار خود باشند