به گزارش کرب‌و‌بلا به نقل از ایکنا، سازمان حج و زیارت با انتشار اطلاعیه‌ای روز شنبه 27 شهریور ماه را زمان آغاز قطعی کردن ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

به اطلاع علاقه‌مندان شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی (ع) می‌رساند، علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه سماح (https://samah.haj.ir) نسبت به ثبت نام خود و همراهان اقدام کنند.

همچنین افرادی که از تاریخ 16 مردادماه سال‌جاری در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند از روز شنبه مورخ 27 شهریور ماه به مدت 72 ساعت مهلت دارند، نسبت به پرداخت هزینه‌های مربوطه و نهایی کردن ثبت‌نام خود اقدام کنند.

شایان ذکر است متقاضیان زیارت اربعین که در سماح ثبت‌نام کرده‌اند، لازم است برای تکمیل و نهایی کردن روند ثبت‌نام خود، با ورود به سامانه، در صفحه اول با وارد کردن کد ملی و کد رهگیری به صفحه پرداخت هزینه‌ها رفته و نسبت به واریز وجوه از طریق یکی از درگاه‌های بانکی اقدام کنند.

شایان ذکر است متقاضیان زیارت اربعین که در سماح ثبت نام کرده‌اند، لازم است برای تکمیل و نهایی کردن روند ثبت نام خود، با ورود به سامانه، در صفحه اول با وارد کردن کد ملی و کد رهگیری به صفحه پرداخت هزینه‌ها رفته و نسبت به واریز وجوه از طریق یکی از درگاه‌های بانکی اقدام کنند.

هزینه‌های عزیمت به عتبات عالیات در ایام اربعین شامل موارد زیر است:

1- هزینه ارزی اخذ روادید بابت هر نفر 40 دلار که معادل ریالی آن روزانه به نرخ آزاد بانک مرکزی با کارمزد مربوطه بر روی سامانه محاسبه می‌شود.

2- هزینه بیمه و خدمات درمانی بابت هر نفر 259,000 ریال

3- حق الزحمه کارگزاری 100,000 ریال

شایان ذکر است: قبل از پرداخت هزینه‌ها، امکان ویرایش اطلاعات و حذف و اضافه اعضای گروه و نیز ثبت درخواست ویزا وجود دارد.

نکات مهم:

1- با توجه به اینکه علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه سماح، شخصاً نسبت به ثبت نام و تشکیل گروه اقدام کنند، چنانچه ثبت نام توسط دفاتر خدمات زیارتی تحت پوشش سازمان حج و زیارت انجام شود به ازاء هر نفر مبلغ 20,000 ریال به هزینه‌های فوق افزوده می‌شود.

2- دریافت هرگونه وجهی به صورت دستی توسط دفاتر زیارتی ممنوع است.

3- سرگروه می‌بایست پس از واریز هزینه‌های مربوطه، مدارک خود و اعضای گروه شامل اصل گذرنامه معتبر و دو قطعه عکس 3x2 یا 4x3 را به دفتر زیارتی که به هنگام ثبت نام در سامانه سماح انتخاب کرده، تحویل دهند.

4- در صورت انصراف هریک از اعضا از عزیمت به عتبات عالیات در ایام اربعین، لازم است سرگروه به دفتر زیارتی انتخابی مراجعه و انصراف آن فرد را اعلام کند. بدیهی است در صورت انصراف، در هر مرحله با توجه به اقدامات صورت گرفته، خسارت مربوطه کسر و مبلغ باقیمانده به عضو منصرف عودت داده خواهد شد.