به گزارش کرب‌و‌بلا به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی گفت: مذاکرات با طرف عراقی برای برپایی ارتباطات باکیفیت برای زائران اربعین انجام شده است و اپراتورهای عراقی قول داده‌اند که ظرفیت شبکه خود را نسبت به سال گذشته بهبود بخشند.

معاون وزیر ارتباطات از مذاکره با طرف عراقی برای کاهش نرخ ارتباطات و مکالمه در ایام اربعین خبر داد و گفت: در صورتی که طرف عراقی موافقت کند هزینه‌های ارتباطاتی را کاهش خواهیم داد.

وی اضافه کرد: برای برقرای ارتباطات باکیفیت برای زائران اربعین حسینی کارها را بین سه اپراتور موبایل تقسیم کرده‌ایم به طوری که مقرر شد یکی از اپراتورها کل مسیر نجف تا کربلا را خدمات wifi  ارائه دهد که این اقدام با همکاری اپراتور‌های عراقی و با هزینه اپراتور ایرانی انجام می‌شود.

آذری جهرمی خاطرنشان کرد: در همین حال اپراتور دیگر وظیفه تامین ارتباطات اینترنتی مناطق مرزی را عهده‌دار شده است، به این معنی که 15 کیلومتر مرز مهران و شلمچه را خدمات اینترنتی ارائه خواهد داد.

وی همچنین  افزود: یک اپراتور وظیفه ارائه سرویس محتوایی را برای کاربران دارد که به زودی در این رابطه فراخوان اپلیکیشن نویسی را برای خدمات زائران اربعین اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: اپلیکیشن‌های مرتبط با این موضوع مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

آذری در پایان گفت: امسال علاوه بر تمرکز بر توسعه شبکه و اتصال، به سمت تولید محتوا و اپلیکیشن برای ارائه خدمات به زائرین حرکت کرده‌ایم که این بخش توسط اپراتورهای موبایل انجام می‌شود و شرکت ارتباطات زیرساخت هماهنگ کننده برنامه‌های مدنظر است.