به گزارش کرب و بلا به نقل از خبرگزاری شبستان، حسین مقدم کیا گفت: مرحله نهایی شوق تلاوت به میزبانی حرم مطهر حضرت ابوالفضل با هدف ایجاد رقابت سلام بین نخبگان در سطح داخلی و بین المللی ترغیب و تشویق نخبگان قرانی ارتقای سطح تلاوت قران آموزان کسب تجربه در سطح بین المللی و ارزیابی سطح آموزشی نخبگان برگزار می شود.
وی در ادامه گفت: مسابقات شوق تلاوت  20 تا 26 اسفند ماه با حضور 19 نخبه کشوری راه یافته به مرحله نهایی در کربلای معلی برگزار می شود.
وی همچنین افزود: مسابقات شوق تلاوت در تقویم مذهبی حرم حضرت ابوالفضل ثبت شده است و در این مسابقات در دیدار با علما و بزرگان عراق تلاوت های ویژه دیده شده است.
مقدم کیا گفت: دار القران حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس برنامه ریزی نموده تا دیگر نخبگان قرانی در حرمین شریفین به اجرای آیاتی از قران کریم بپردازند.
وی افزود: این حرکت شاخص های قرانی و یادگیری در بین نخبگان قرانی را تقویت و ارتقا خواهد داد.
به گفته وی شوق تلاوت حرکتی نوین در راستای طرح ملی تلاوت قران کریم به منظور آمادگی نوجوانان قاری در سطح ملی و بین المللی است.
مرحله نیمه نهایی شوق تلاوت با حضور 60 قاری نخبه در بهمن ماه در جزیره کیش برگزار شد، هدف اصلی از اجرای این طرح کشف و پرورش استعدادهای نوجوانان پسر 8 تا 14 سال بوده و این طرح در 18 استان و 21 شهر کشور اجرایی شده است.
در این طرح قرائت های استاد مصطفی اسماعیل، استاد منشاوی، استاد عبدالباسط و استاد شحات انور در اختیار داوطلبان قرار گرفته و در مجموع تلاوت های نوجوانان جمع آوری و داوری می شود.
مقدم کیا بیان کرد: تمام نوجوانان پسر سنین 8 تا 14 سال می توانند از طریق پایگاه اینترنتی طرح ملی تلاوت به آدرس Melitelavat.Ir  به صورت مجازی در این طرح ثبت نام کنند.