به گزارش کرب و بلا به نقل از دانشجو، دبیر علمی دومین سوگواره رسانه‌ای طریق‌الحسین علیه‌السلام از تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه سوگواره تا ساعت 24 روز 30 دی ماه 1394 خبر داد.
 
جعفری در مقدمه گزارش مربوط به بخش سوگواره‌ای پورتال رسانه‌ای اربعین حسینی "طریق‌الحسین" یادآور شد: این سوگواره به‌همت جمعی از خادمان، هنرمندان و علاقمندان به فعالیت‌های رسانه‌ای در امر معرفی و ترویج اجتماع اربعین حسینی، به صورت مردمی و با اولویت فعالیت‌های دائمی تبلیغی و ترویجی در فضای مجازی شکل گرفته و انشاءلله در دوره دوم علاوه بر برگزاری سوگواره در بخش‌های مختلف هنری، ادبی و رسانه‌ای، سعی در معرفی و ترویج این اجتماع عظیم حسینی در فضای مجازی و به زبان‌های بین‌المللی از طریق آثار رسانه‌ای مردمی شده است.
 
وی افزود: بیان روحیات و نیات خالصانه مخاطبین در ارسال آثار با قصد ترویج و تبلیغ این حماسه بزرگ فرهنگی و تبلیغی جهان تشیّع و زمینه سازی مقدمات ظهور حضرت حجت بن الحسن (عج)، از ویژگی های بارز و مورد توجه دو دوره برگزاری این سوگواره بوده است.
 
دبیر علمی سوگواره رسانه‌‌ای طریق‌الحسین (ع) در خصوص شرایط دومین دوره این سوگواره اعلام کرد: با توجه به استقبال خوب هموطنان و عاشقان حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام ازسوگواره طریق‌الحسین و ارسال آثار ارزشمند رسانه‌ای خود پیرامون پیاده‌روی اربعین حسینی به دبیرخانه سوگواره، مهلت ارسال آثار تا 30 دی ماه 1394 تمدید شده و بعد از این تاریخ به‌هیچ وجه تمدید نخواهد شد.
 
جعفری در این باره اعلام کرد: حدود 3500 اثر از 1000 نفر از هنرمندان استان های سراسر کشور در بخش های 5 گانه، از طریق پرتال سوگواره به دبیرخانه "طریق الحسین"  ارسال شده که پیش بینی می شود این آثار تا آخرین روز فراخوان سوگواره (30 دی)، از مرز 5000 اثر عبور کند.