به گزارش کرب و بلا به نقل از شیعه نیوز، ناطق کریم اف 81 ساله تنها چهره‌ای بود که در خصوص درگیری‌های رخ داده طی 6 هفته اخیر در نارداران با رسانه‌ها مصاحبه می‌کرد.

نیروهای امنیتی جمهوری آذربایجان کریم اف را به  خیانت به استقلال کشور، تمامیت ارضی و آسیب به امنیت ملی، همکاری با دشمن و جاسوسی متهم کرده‌اند.

این در شرایطی است که ناطق کریم اف به علت مواضع انقلابی‌اش درباره ضرورت آزادسازی قره باغ و دفاع از ارزش‌های ملی و معنوی در سراسر جمهوری آذربایجان به وطن دوستی شهیر است.

در این راستا «حاج ایلقار ابراهیم اوغلو» رئیس مرکز دفاع از آزادی وجدان و اعتقادات دینی در جمهوری آذربایجان با اشاره به حبس و محکوم شدن رئیس شورای ریش سفیدان در صفحه فیس بوک خود نوشت: کربلایی ناطق کریم اف را به عنوان فردی مومن و وطن پرست می‌شناسم و متهم کردن وی به خیانت به کشور را به هیچ وجه قبول نمی‌کنم.

رئیس شورای ریش سفیدان منطقه نارداران جمهوری آذربایجان در آخرین موضع گیری خود تاکید کرده بود که ناردارانی‌ها حذف پرچم ها و علائم مزین به نام ائمه اطهار (علیهم السلام) از معابر و میادین این منطقه را نخواهند پذیرفت و هیچگاه از لبیکی که به امام حسین (علیه السلام) گفته‌اند عقب نشینی نخواهند کرد.

پس از حمله نیروهای امنیتی باکو به مجلس عزاداری حسینی در نارداران در آستانه اربعین که به شهادت پنج شیعه و بازداشت و زخمی شدن ده‌ها نفر انجامید، دولت باکو اقدام به برچیدن پرچم‌های حسینی و نمادهای شیعی در این منطقه و بازداشت دهها فعال شیعی در سراسر این کشور کرده است.

بیش از 150 فعال شیعی در زندانهای جمهوری آذربایجان به بهانه‌های مختلف در بازداشت به سر می‌برند که 18 نفر از آنها روحانی می‌باشند.

بر اساس این گزارش، فعالان اسلامی محبوس از جمله حجت الاسلام طالع باقرزاده روحانی مبارزی که در سال‌های اخیر روشنگری‌های فراوانی علیه نیروهای صهیونیستی و تکفیری داشته و به «شیخ نمر آذربایجان» معروف است، تحت شکنجه نیروهای امنیتی باکو قرار گرفته‌اند.

دولت باکو که از حدود چهل روز پیش تاکنون با استقرار پنج هزار نفر از قشون وزرات کشور، نارداران را به یک زندان نظامی تبدیل کرده است، از هفته گذشته نیز به بهانه‌های بی اساس، آب این منطقه را قطع کرده بود.

جمهوری آذربایجان حدود 9 میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد آنها را شیعیان تشکیل می‌دهند.