جامعه ایمانی مشعر حلقه‌ای دوستانه برای حضور هیأت‌های کشور عزیزمان است که با پیوستن روزافزون هیأت‌های حسینی می‌رود تا محفلی بزرگ برای همدلی و هم‌سویی همه هیأت‌های حسینی باشد. تاثیر مهم این جامعه بزرگ ایمانی، ایجاد فرصت‌هایی است برای پیشرفت کمی و کیفی، و هم افزایی همه هیأت‌ها، برای نیل به جایگاه هیأت تراز انقلاب اسلامی.

از آنجا که هنر در هیأت از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ این مجموعه تلاش کرد تا با شناسایی و معرفی هنرمندان هیأتی و آثار ایشان، و برگزاری دوره‌های آموزشی در قالب سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت، به این عرصه وارد شده و انشاءالله بتواند زمینه‌های مناسبی را برای رشد هنری هیآت فراهم آورد.

پیاده‌روی اربعین حسینی از نجف تا کربلا تبلور حضور هیأت‌ها از اقصی نقاط جهان است که فارغ از هرگونه اختلاف قومی و نژادی، یک صدا ندای لبیک یا حسین را در عالم طنین انداز کرده است. بدان امید که این حرکت شکوهمند زمینه ساز انقلاب مهدی صاحب الزمان (عج) بوده و به زودی شاهد بازپس گیری حقوق همه مظلومان عالم خصوصا اهل بیت (ع) و بالاتر از آن نابودی کفر و فراگیر شدن کلمه الله در سراسر جهان باشیم.گرچه اینها دو روی یک سکه اند.

"کاروان عشق" عنوان بخش ویژه چهارمین سوگواره عاشورایی عکس هیأت است که به ثبت هنری این واقعه عظیم پرداخته است.

هنرمندان گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال اثر می توانند به نشانی اینترنتی art1542.ir  مراجعه و یا با شماره 09128521542 تماس حاصل نمایند. مهلت ارسال آثار تا رحلت جان‌گداز نبی‌ مکرم اسلام (ص) در نظر گرفته شده بود که با توجه به درخواستهای متعدد هنرمندان و ذیق وقت جهت ارسال اثر در بخش کاروان عشق، تا هشتم دی ماه 1934 تمدید شد.