سردار قاسم رضائی در حاشیه هفتمین نشست مشترک مرزی ایران و عراق در شهر خانقین و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مرزبانان دو کشور موافقت کردند که با همکاری سازمان‌های مسئول و متولی در ایران و عراق، نسبت به رایزنی برای افتتاح پایانه مرزی چهارم (مرز خسروی) در راستای کاهش حجم تردد از سه مرز مهران، شلمچه و چزابه اقدام شود.
وی همچنین پیشنهاد حذف روادید، اقدام در راستای پاک‌سازی نقاط آلوده مرزی از وجود اشرار و قاچاقچیان را از مصوبات هفتمین نشست مشترک مرزی ایران و عراق عنوان کرد.
وی ادامه داد: در این نشست و در راستای تسهیل تردد زوار عتبات در اربعین سال آینده، بحث حذف روادید در صورت موافقت مراجع سیاسی و وزارت خارجه دو کشور مطرح شد و درصورتی‌که با حذف روادید موافقت نشود، پیشنهاد دیگری تحت عنوان حذف روادید جمعی مطرح خواهد شد.
فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: اجرای پیشنهاد دوم و حذف روادید جمعی، باعث می‌شود تا زوار به صورت انفرادی سفر کنند و دیگر لزومی به صدور روادید جمعی نیست.
وی با اشاره به تصویب محور دوم این نشست، افزود: طی این نشست ، موضوع مبارزه با عناصر معاند و پاک‌سازی نقاط آلوده از وجود اشرار و قاچاقچیان و همکاری و تبادل اطلاعات مرزبانی دو کشور در این زمینه نیز تصویب شد؛ همچنین در راستای جلوگیری از قاچاق و جابجایی مواد ممنوعه تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته شد.
رضایی ضمن قدردانی از اقدامات مرزبانی عراق در راستای تسهیل تردد زوار در راهپیمایی بزرگ اربعین از برگزاری هشتمین نشست مرزی مشترک در بهمن ماه سال جاری در تهران خبر داد.
هفتمین نشست یک روزه فرماندهان مرزی ایران و عراق روز سه‌شنبه با حضور سرتیپ پاسدار قاسم رضایی و سپهبد حامد عبدالله ابراهیم در شهر خانقین عراق برگزار شد.
مرز رسمی خسروی در 17 خرداد سال 92 به دنبال وقوع حادثه تروریستی در مسیر تردد زوار ایرانی در آن‌سوی مرز که به شهادت 14 تن و مجروح شدن 44 زائر ایرانی منجر شد، بسته شد.
مرز خسروی نزدیک‌ترین نقطه از کشورمان به بغداد، کربلا، کاظمین و سامراست که این مرز رسمی تا بغداد پایتخت عراق 190، نجف 380، کربلا 300، کاظمین 203 و تا سامرا 326 کیلومتر فاصله دارد.