اسماعیل بیگی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران با اشاره به اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران از سال 90 به صورت شفاف و مستقل در حال فعالیت است، گفت: هر ساله بر میزان مشارکت مردم استان تهران در بازسازی عتبات عالیات افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته 22 میلیاد تومان کمک نقدی از سوی مردم استان تهران برای بازسازی عتبات عالیات هدیه شده است و حدود 10 میلیاد تومان نیز کمک‌های غیرنقدی مردم جمع‌آوری شده است.

بیگی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز حدود 15 میلیارد تومان جمع‌آوری شده است و کار این ستاد با قوت در عتبات عالیات ادامه دارد.

 

70 درصد صحن حضرت زهرا (س) ساخته شده است

وی با اشاره به اینکه استان تهران پشتیبانی کننده اصلی ساخت صحن حضرت زهرا (س) است، گفت: تاکنون 70 درصد کار ساخت این صحن به پایان رسیده و تا پایان سال جاری بخش نزدیک به حرم حضرت علی (ع) افتتاح و مورد استفاده زائران قرار خواهد گرفت، 30 درصد بقیه نیز طی دو سال آینده تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران در ادامه گفت: برگزاری مراسم اربعین و اسکان حدود 30 هزار زائر در این صحن موجب شد روند ساخت آن تا پایان ماه صفر متوقف شود و از اول ربیع‌الاول ساخت صحن دوباره آغاز شده است.

وی اعلام کرد: روزانه حدود 500 نفر ایرانی در صحن حضرت زهرا (س) در حال کار هستند و بخش زیادی از مصالح مورد مصرف نیز از ایران خریداری شده است.

 

تحقق طرح مشارکت در ساخت متری صحن حضرت زهرا (س)

بیگی از تحقق طرح مشارکت در ساخت متری صحن حضرت زهرا (س) نیز خبر داد و گفت: بر اساس محاسبات صورت گرفته هزینه ساخت هر متر مربع از صحن حضرت زهرا (س) سه میلیون تومان است که علاقه‌مندان به مشارکت در ساخت این صحن می‌توانند با مراجعه به ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران اعلام کنند که به عنوان مثال می خواهند یک متر از این صحن را بسازند و با پرداخت هزینه آن در ساخت بزرگ ترین سازه عبادی شیعه مشارکت کنند.

 

اعطای سند افتخار ساخت صحن حضرت زهرا (س)

وی افزود: پس از تقبل پرداخت هزینه هر متر مربع از این صحن، سندی به عنوان «سند افتخار» به متبرعین داده می‌شود.

 

خشت‌های طلای گنبد امام حسین (ع) را بسازید

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به اینکه تعداد زیادی از مردم کشورمان علاقه‌مند هستند به صورت اختصاصی به توسعه حرم امام حسین (ع) کمک کنند، گفت: در حال حاضر دو طرح در حرم امام حسین (ع) در حال اجرا است که طرح اول ترفیع گنبد حرم امام حسین (ع) است که ساخت هر خشت آن دو میلیون و 150 هزار تومان هزینه دارد و هر فرد علاقه‌مندی می‌تواند با پرداخت هزینه متقبل ساخت یک یا چند خشت طلای گنبد امام حسین (ع) شود.

وی اضافه کرد: برای مشارکت در ساخت صحن عقیله بنی‌هاشم در جوار حرم امام حسین (ع) (بین حرم امام حسین (ع) تا خیمه‌گاه) نیز هر فرد می‌تواند با پرداخت چهار میلیون تومان ساخت هر یک متر این صحن را بر عهده بگیرد.

ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران در خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، بن‌بست الهیه واقع شده است.