پوریا پاکیزه، عکاس نمایشگاه عکس «قدم به قدم تا حرم عشق» در حاشیه این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با محوریت مراسم پیاده‌روی اربعین 94 تهیه شده است.

وی ادامه داد: نمایشگاه عکس «قدم به قدم تا حرم عشق» به مدت 5 روز و تا روز پنجشنبه، 26 آذرماه جهت بازدید عموم در نگارخانه استاد زنگنه، مجتمع فرهنگی، هنری شهید آوینی همه روزه از ساعت 16 تا 19 پذیرای حضور علاقه‌مندان است.

این عکاس هنرمند همدانی اظهار کرد: در این نمایشگاه 60 تابلو عکس نفیس که در پیاده‌روی اربعین حسینی گرفته شده است، در معرض بازدید قرار گرفته که عواید حاصل از فروش تابلوها وقف امور خیریه استان همدان می‌شود.

پاکیزه اضافه کرد: قیمت هر تابلو را چون وقف هزینه‌هایی خیریه می‌شود تعیین نشده تا همه بتواند در این حرکت شرکت کنند، البته حداقل قیمت هر تابلو 200 هزار تومان است، اما باز هم به توانایی پرداخت شخص باز می‌گردد.

وی اظهار کرد: عکس‌های نمایشگاه شامل تصاویر زائرانی هستند که امسال در اربعین از کشور‌های مختلف مسیر نجف تا کربلا را پیاده طی کردند تا به حرم عشق برسند و با اربابشان سیدالشهدا (ع) تجدید بیعت کنند، در طی مسیر موکب‌های عراقی و ایرانی زیادی بودند که هر کدام به نحوی از زائران حسینی پذیرایی می‌کردند که ما سعی کردیم این ارادت و عشق را نیز به تصویر بکشیم.

این عکاس هنرمند همدانی بیان کرد: بعد از طی کردن مسیر به همراه زائران به کربلای معلی رسیدم، از حرمین مطهر سیدالشهدا (ع) و حضرت عباس (ع) و زواری که به هر طریقی ارادت خودش را به ساحت مقدس امام حسین‌ (ع) نشان می‌دادند، عکس‌هایی تهیه کردیم و سعی داشتیم به بهترین نحو این عرض ارادت را به تصویر بکشیم. همچنین، برای اولین بار است که از استان همدان گروهی برای تصویر کشیدن این همایش بزرگ اعزام می‌شوند و توانسته‌ایم عکس‌های خاص و ناب را از حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) بگیریم و این عشق و ارادت را از لنز دوربین به نمایش بگذاریم.