خانم "جانت" از فعالان رسانه ای و اسلامی آلمان در جریان زیارت اربعین در مرقد مطهر امام حسین علیه السلام گفت: رسانه‌ها و جامعه غربی به خوبی می‌دانند که اسلام واقعی هیچ ارتباطی با اسلام دروغین و تقلبی تروریستها ندارد.

وی افزود: برخی رسانه‌ها که توسط تروریست ها حمایت می‌شود تلاش می‌کنند مردم را فریب دهند و بر مسلمانان اروپا تأثیر بگذارند.

از سوی دیگر خانم "مریم" از فعالان ارشاد اجتماعی گفت: قیام امام حسین (ع) رفته رفته جای خود را در آلمان باز کرده و در این کشور جمعیت‌هایی با این شعار تشکیل شده که حسین کیست؟ این جمعیت‌ها تلاش می‌کنند با اقدامات داوطلبانه و برپایی نشست‌هایی، اسلام و چهره واقعی اسلام و قیام امام حسین (ع) را به جامعه غیر مسلمان معرفی کنند و بگویند کسی که از امام حسین (ع) پیروی کند در واقع از تمام کمالات الهی او پیروی کرده و زیارت اربعین نیز نمادی از یک قیام بزرگ است.

خانم "بریجیت" از فعالان اسلامی نیز در این زمینه گفت: برخی کنجکاو هستند که بدانند ما برای چه به عراق آمده‌ایم چون از نظر آنها عراق کشور جنگ و طایفی‌گری است و به همین خاطر یکی از خواهران سوئیسی نیز از همراهی با ما محروم شد چون دولت سوئیس از وی خواسته بود از این سفر منصرف شود همچنین چون تروریست‌ها در عراق هستند و عراق در حال جنگ است و از طرفی پس از بازگشت از عراق نیز ممکن است جان او در سوئیس در خطر باشد.