حبیب‌الله دهمرده در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید اظهار داشت: کمک‌های ارسالی که توسط مردم و خیرین از سراسر کشور تأمین شده با بیش از 180 تریلی به کشور عراق ارسال شده است.


وی با بیان اینکه برای ساماندهی مراسم اربعین امسال، 11 کمیته در ستاد مرکزی اربعین حسینی شکل گرفته است، اظهار داشت: شش قرارگاه فرعی در کشور عراق تشکیل شده است که در حوزه‌های امنیت، اسکان، تغذیه، نقلیه، کنسولی و فرهنگی فعالیت می‌کنند.


مشاور رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه 75 درصد زائران اربعین از کشورمان از مرز مهران و دیگر زائران از مرزهای چزابه و شلمچه به عراق سفر می‌کنند، خاطرنشان کرد: کمک‌های ارسالی از کشورمان در سال جاری نسبت به سال گذشته چندین برابر شده است و بیش از 4 هزار نفر به عنوان خدمتگزار در این مراسم حضور دارند.


وی از ایجاد پایگاه‌های فرهنگی در مسیر پیاده‌روی اربعین خبر داد و گفت: در این مسیر بیش از یک‌یک هزار بنر و تابلو با مضامین مذهبی و فرهنگی نصب شده و در 200 نقطه در مسیر نماز جماعت متمرکز برگزار می‌شود و مبلغان بسیاری برای بیان آموزه‌های دینی و پاسخگویی به سؤالات در مراسم اربعین حضور دارند.