آب به اندازه کافی همراه داشته باشید

تفضلی با اشاره به ارائه نذری‌های مختلف طی مسیر پیاده‌روی و ارائه محل‌های استراحت و خواب به صورت رایگان برای زائران، عنوان کرد: بانوان حتماً باید فقط در محل‌هایی که مسئول کاروان به آن‌ها می‌گوید، استراحت کنند و آب نیز به اندازه کافی همراه داشته باشند.

 

این پزشک متخصص زنان کشورمان به بانوان توصیه کرد مواد غذایی خشک(خشکبار و مغزهایی از قبیل مغز بادام، پسته و ...) همراه داشته باشند و ادامه داد: به بانوان زائر توصیه می‌شود، حتماً از اکنون برای استفاده از داروهای ضدبارداری برنامه‌ریزی کرده و استفاده از این داروها را آغاز کنند تا برای زیارت اماکن مقدسه با مشکل مواجه نباشند.

 

مصرف داروهای ضدبارداری را از هم‌اکنون برنامه‌ریزی و آغاز کنید

تفضلی، با اشاره به اینکه طی تجربیات سال‌های گذشته در مراسم اربعین و سایر مراسم‌های برگزار شده در عتبات عالیات بانوان به عنوان خانم، مشکلات ویژه‌ از نظر سلامتی نداشته‌اند، گفت: بیشتر مراجعات به دلیل بروز مشکلاتی بعد از مصرف داروهای ضدبارداری بود که برای کنترل دوره‌های ماهانه آن‌ها مصرف می‌شد.

 

وی افزود: این مشکلات به دلیل تغییرات آب‌وهوایی، فشار سفر، تغییرات زندگی، کم استراحت کردن، مصرف نکردن درست قرص‌ها و فشار و استرس‌های ناشی از سفر بروز می‌کند.

 

این متخصص زنان در پاسخ به این سؤال که آیا راهی برای پیش‌گیری از بروز این مشکلات وجود دارد یا خیر، گفت: خیر تنها راه این است که  بانوان قبل از سفر مصرف داروهای ضدبارداری را برای کنترل عادات ماهیانه خود آغاز کنند و تحت نظر پزشک دارویی مناسب خود را مصرف کنند چرا که برای برخی از بانوان استفاده از قرص مؤثر نیست و باید از داروهای تزریقی استفاده کنند تا دوره‌های ماهانه آن‌ها طی سفر قطع شود.

 

وی ادامه داد: اگر بانوان دچار لکه‌بینی یا مشکلات مشابه شدند نباید داروهای خود را بدون مشورت با پزشک قطع کنند یا میزان مصرف دارو را افزایش دهند، چرا که لکه‌بینی بسیار ساده با مصرف غلط داروهای ضدبارداری موجب خونریزی بسیار زیاد می‌شود.

 

نگران نباشید؛ بانوان پزشک ایرانی در چادرهای هلال‌احمر حضور دارند

این پزشک اعزامی به مراسم اربعین، به بانوان اطمینان داد که در مراسم پیاده‌روی اربعین به اندازه کافی بانوان پزشک ایرانی در چادرهای هلال‌احمر حضور دارند و به آن‌ها مشاوره و خدمات پزشکی ارائه می‌دهند که در صورت بروز مشکل می‌توانند به این چادرها مراجعه کنند.

 

وی در پایان گفت: بانوانی که در مراسم پیاده‌روی حضور دارند ممکن است دچار عرق‌سوز شدن به ویژه در کشاله ران دچار شود که خشک نگه‌داشتن لباس و استفاده از لباس‌های نخی بهترین وسیله برای پیشگیری از این مشکل است.