«جیری ماهر»، روزنامه‌نگار لبنانی و مدیر اجرایی رادیو «صدای بیروت» متعلق به جریان «المستقبل» ـ که مورد حمایت مالی و تبلیغاتی آل سعود است - در تازه‌ترین ادعای خود در توئیتر علیه جمهوری اسلامی ایران و شیعیان عراق، عربستان و بحرین نوشت: شبه‌نظامیان شیعه با هزینه مالی ایران ده‌ها تن از عربستانی‌ها را به کربلا و نجف دعوت کرده‌ و به آن‌ها استفاده از سلاح و مواد منفجره را آموزش داده‌اند.


وی بر اساس ادعاهای واهی خود به عربستان سعودی و بحرین هشدار داد که درباره شهروندانشان که برای زیارت به کربلا و نجف عزیمت می‌کنند، کاملاً هوشیار باشند، زیرا در آنجا سازمان‌دهی شده و آموزش (نظامی) می‌بینند.


این روزنامه‌نگار لبنانی وابسته به عربستان، در ادامه ادعای خود افزود: برنامه آموزش این افراد با حفاظت از عتبات مقدس آغاز می‌شود و به جنگیدن در کنار شبه‌نظامیان می‌رسد، این افراد سپس به عربستان بازمی‌گردند و برای انجام عملیات در آنجا آماده می‌شوند.


ادعای این روزنامه‌نگار وابسته در حالی است که عربستان سعودی این روزها گرفتار تروریست‌هایی است که تحت تأثیر تفکرات مبلغان سلفی وهابی به گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق ملحق می‌شوند، و پس از ارتکاب جنایت‌های بسیار به کشورشان بازمی‌گردند، و در فکر ارتکاب جنایت و حملات انتحاری علیه مردم و به ویژه شیعیان عربستانی هستند.


این ادعاها علیه زائران عربستانی و بحرینی در حالی مطرح می‌شود که شهر کربلا طی سال‌های اخیر شاهد حضور میلیونی و چشمگیر زائران از کشورهای مختلف دنیا است، به صورتی که هرسال بر تعداد زائران افزوده می‌شود.
در آستانه اربعین حسینی، زائران از مناطق مختلف دنیا خود را برای سفر به عراق و شرکت در این مراسم آماده می‌کنند.