‌به گزارش کرب و بلا به نقل از فارس،‌ داوود کشاورزیان‌ در نشست خبری حاشیه نمایشگاه راه و شهرسازی اظهار داشت: در 10 ماه گذشته فعالیت‌های زیر بنایی برای ارائه خدمات به زائران اربعین انجام شد، که عمده کارها در وزارت راه و شهرسازی بوده است.

 

رئیس سازمان راه داری و حمل و نقل جاده‌‌ای ادامه داد: در این راستا مرزهای چذابه،‌ شلمچه و مهران ترمیم شده است ضمن آنکه گیت‌ها و سرویس‌های بهداشتی افزایش یافته است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین با شرکت‌های تعاونی هماهنگ کرده‌ایم که در ایام اربعین درگیر دیگر مسیرها نشوند و تمرکز خود را به جابه‌جایی مسافران اربعین قرار دهند.

 

کشاورزان گفت: برنامه‌ریزی ناوگان نمی‌تواند بر مبنای تقاضایی چند روزه باشد و قطعاً نمی‌توان هر مقدار نوسان را با ناوگان موجود پوشش داد.

 

وی گفت: ما همه تلاش خود را برای تسهیل جابه‌جایی زائران کربلا در اربعین انجام می‌دهیم اما تضمینی برای ارائه خدمات نداریم.

 

رئیس سازمان راه داری و حمل و نقل جاده‌‌ای بیان کرد: برای تأمین ناوگان تلاش می‌کنیم از ناوگان دولتی و ناوگان شهرداری‌ها نیز استفاده کنیم. ضمن آنکه مقرر شده است ناوگان نیروهای مسلح را نیز برای این ایام به کار ببریم.

 

وی گفت: امسال طرف عراقی و ایرانی فعلاً تا این لحظه هماهنگ کرده‌اند که تردد در این ایام با ویزا انجام شود و این خود می‌تواند عامل کنترلی باشد.