حوزه هنری انقلاب اسلامی در نظر دارد با هدف بهره‌مندی از ظرفیت‌های واقعه کربلا در زمینه خلق آثار تجسمی نهمین دوره سـوگواره هنــر عاشورایـی (پـوستـرهای عاشورایـی) را هم‌زمان با محرم‌ و صفر سال 1437ﻫ.ق در آبان‌ماه سال جاری به صورت بین‌المللی بـرگزار کند.

نهمین سوگواره «هنر عاشورایی» در بخش‌های پوستر و پرچم‌های سوگواره با موضوعات «حماسه عاشورا»، «حسین تنها نمی‌ماند» و در بخش تصویر‌سازی با موضوعات «حربن یزید ریاحی» و «قیس بن مسهر صیداوی» برگزار می‌شود.

 

مقررات شرکت در سوگواره
- جهت ثبت‌ نام، تکمیل فرم شرکت و دریافت کد رهگیری به سایت www.artfest.ir مراجعه شود.
- هر هنرمند می‌تواند هم‌زمان در هر سه بخش شرکت نماید.
- هر هنرمند می‌تواند در هر موضوع حداکثر سه اثر را ارائه نماید.
- آثار پوستر در مرحله اول با کیفیت 72 دی پی آی RGB/JPEG (غیر فشرده - استاندارد) با حداکثر یک مگابایت در سامانه بارگذاری شود.
- در صورتی‌که پوستر به نمایشگاه راه یابد از طریق ایمیل اطلاع داده می‌شود تا برای ارسال پوستر در قطع اولیه (70 × 100سانتی‌متر) اقدام شود.
- آثار تصویرسازی به صورت اصل اثر در قطع حداکثر یک ضلع 70 سانتیمتر و حداقل در دو فریم به دبیرخانه ارسال شود.
- دبیرخانه سوگواره مجاز است از آثار ارسالی برای امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی خود استفاده کند.
- توجه به جنبـه‌های زیبایی‌شناسانـه و نگاه طـراح در بهره‌گیری از المان‌ها و نشانـه‌های دقیق و عنـاصـر تصــویـری شایستــه و خلق نوآوری و خلاقیت در داوری حایـز اهمیت خواهد بود.
- آثـار رسیده توسط هیـئتـی متشکل از کارشنـاسان، استادان و صاحب‌نظران ارزیـابـی شده و آثـار انتخابـی در ابعاد 70×100 سانتیمتر چاپ و در نمایشگاه عرضه خواهد شد.
- نمایشگاه آثار در نگارخانه ابوالفضل عالی و خانه عکاسان حوزه هنری برپا خواهد شد.
- به هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه راه یابد، مبلغ دویست هزار تومان به همراه گواهی شرکت و کتاب نمایشگاه اهدا می‌شود.
- آثار ارسالی به دبیرخانه باید پیش از این در هیچ جشنواره هنری شرکت نکرده باشند.
- حضور برگزیدگان در مراسم پایانی جشنواره الزامی است و عدم شرکت به منزله انصراف از سوگواره تلقی خواهد شد.

 

جوایز سوگواره

بخش پوستر و پرچم
دیپلم افتخار و مبلغ 30 میلیون ریال به نفرات اول در هر موضوع، دیپلم افتخار و مبلغ 20 میلیون ریال به نفرات دوم در هر موضوع و دیپلم افتخار و مبلغ 10 میلیون ریال به نفرات سوم در هر موضوع

بخش تصویرسازی
دیپلم افتخار و مبلغ 35 میلیون ریال به نفرات اول در هر موضوع، دیپلم افتخار و مبلغ 25 میلیون ریال به نفرات دوم در هر موضوع و دیپلم افتخار و مبلغ 15 میلیون ریال به نفرات سوم در هر موضوع

گاه‌شمار سوگواره
شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را تا 31 مرداد 94 ارائه نمایند. داوری آثار در شهریورماه به انجام خواهد رسید و افتتاح نمایشگاه و معرفی آثار برگزیده 6 آبان ماه سال جاری خواهد بود.

نشانی دبیرخانه
تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه همکف، دبیرخانه مرکزی جشنواره‌های حوزه هنری، صندوق پستی15815/1677
همچنین علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌های 05-84172204- 021 تماس حاصل نمایند.