محمد زارع معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از آغاز اعزام دانشجویان به عتبات عالیات(نجف،کربلا،کاظمین) از 20 اسفند ماه خبر داد و گفت: یازدهمین مرحله اعزام دانشجویان به عتبات عالیات از 20 اسفند آغاز و تا 20 فروردین ماه سال 94 ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این دوره ثبت نام در سایت انجام نخواهد شد و متقاضیان تشرف به عتبات عالیات جهت ثبت نام می توانند به دفاتر ستاد در استان های سراسر کشور مراجعه کنند، هزینه عتبات دانشگاهیان بسته به دوری و نزدیکی به مرز متفاوت است و بعد از قطعی شدن تاریخ های اعزام، قیمت نهایی به دفاتر ستاد اعلام خواهد شد.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در خصوص ارائه تسهیلات به زائرین عتبات گفت: با انعقاد تفاهم نامه با بانک‌ تجارت برای دانشجویان وام قرض الحسنه یک میلیون تومانی در نظر گرفته شده است که به زائر اصلی و همسر فقط تعلق می گیرد، در این دوره بیش از 3500 نفر از دانشگاهیان سراسر کشور به عتبات عالیات اعزام خواهند شد و روزانه 3 کاروان اعزامی خواهیم داشت.

زارع اظهار داشت: تاریخ و نوع اعزام به صورت زمینی یا هوایی از سوی سازمان حج و زیارت اعلام خواهد شد و دانشگاهیان در هتل های مجزا اسکان داده خواهند شد.همچنین برنامه های فرهنگی ویژه ای برای زائرین دانشجو در نظر گرفته شده است، اساتید، دانشجویان متاهل، دانشجویان دختر با یکی از محارم، پسران دانشجو و کارمندان دانشگاه ها می توانند جهت ثبت نام و اعزام به عتبات عالیات اقدام کنند.

گفتنی است زائرین 7 شب را در شهرهای مقدس کشور عراق اقامت خواهند داشت و در این مدت به زیارت اماکن مقدس شهرهای نجف اشرف، کربلای معلی و کاظمین خواهند پرداخت.

دانشگاهیان از استان محل تحصیل خود به عتبات اعزام خواهند شد.