سایت کرب و بلا - سایت تخصصی امام حسین علیه السلام

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مقوله حجاب در همه ادیان وجود دارد گفت: دیدگاه معنوی حضرت زینب (س) به واقعه عاشورا نیاز امروز کشور است.

نامه امام رضا (ع) به حضرت عبدالعظیم

 حجت‌الاسلام غلامعلی

نامه امام رضا (ع) به حضرت عبدالعظیم

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: معاون پژوهشکده علوم و معارف حدیث گفت: نامه امام رضا (ع) به عبدالعظیم حسنی در واقع بخشنامه ائمه به شیعیان است که آن هم به واسطه حضرت عبدالعظیم به دست ما رسیده است، در واقع این نامه منشور رفتاری شیعیان در موقعیت­‌های ظلم‌ و ستم است.

اهل بیت (ع) و تبلیغ حقانیت اسلام

 حجت السلام و المسلمین پورعلی

اهل بیت (ع) و تبلیغ حقانیت اسلام

یکم تیرماه به نام روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی معروف است. در این خصوص پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌و‌بلا در گفت‌وگوی مفصل با حجت السلام و المسلمین پورعلی مؤسس گروه تبلیغی بقیه الله و مسئول مؤسسه قرآنی أسرا، به بررسی ابعاد مختلف این موضوع پرداخته است.

زندگی درفضای کربلای امام حسین (ع)

 عبدالرحمان الشکرانی

زندگی درفضای کربلای امام حسین (ع)

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: دینداری محبوب ساده مسالمت آمیز و معنوی است، به طوری که ما در فضای کربلای امام حسین (ع) زندگی می‌کنیم و در هوای نجف اشرف تنفس می‌کنیم و در سرزمین نجیبان و اولیایی از آل بیت نبی (ص) گام می‌زنیم.

استاد محمد کرمی‌نیا، قرآن پژوه و عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان معتقد است در تفاسیر اهل سنت آیات فراوانی وجود دارد که به جایگاه امام حسین (ع) اشاره دارد. روایات زیادی از پیامبر (ص) در مجامع حدیثی اهل سنت وارد شده است که عظمت و شخصیت والای امام حسین (ع) را می‌رساند.

علی اکبر (ع) تمام معنا حسینی بود

 حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد باقری ارومی

علی اکبر (ع) تمام معنا حسینی بود

حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد باقری ارومی مدرس حوزه و دانشگاه معتقد است رابطه حضرت علی اکبر (ع) و  امام حسین (ع) رابطه‌ای فراتر از رابطه پدر و فرزندی است. وی در گفت‌وگو با سایت کرب‌وبلا بیان داشت اگر پدری تکالیف والدی خود را به­ درستی انجام داد می‌تواند انتظار داشته باشد که آن فرزند نیز به موقعش وظایف خود را نسبت به والدین خود تمام و کمال انجام دهد.

مورخان و پژوهشگران غربی با رویکردهای مختلفی به دین مقدس اسلام و پیامبر عظیم‌الشان اسلام نگریستند. برخی با نگاه مغرضانه و همراه با تعصب و کینه و گاهی عده‌ای در برابر عظمت دین اسلام و پیامبر اسلام سر تعظیم فرود آورده و به حقانیت آن اذعان کرده‌اند. دکتر کریس هیور از جمله اندیشمندان و صاحب‌نظران غربی است که به نیکی و بزرگی از پیامبر اسلام (ص) یاد می‌کند.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: مرجان شیری، پژوهشگر علوم قرآن و حدیث مهمترین کارکردهای تفسیری استنادهای قرآنی در خطبه‌های حضرت زینب (س) را اثبات حقانیت امام حسین (ع) و رستگاری ایشان و یارانشان، منزلت اهل بیت (ع) و بطلان یزید و یزیدیان و عاقبت آن‌ها و ظلم و ستم و عهدشکنی کوفیان و عاقبت آن‌ها عنوان کرد.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: در کنار محافلی که برای بزرگسالان برگزار می‌شود باید برای کودکان نیز مجالسی متناسب با سن آن‌ها دنبال شود.

فراموشی رمز عبور

ایمیل خود را وارد کنید

×

ارتباط با ما

پیام های خود را از این طریق برای ما ارسال نمایید.

×