سایت کرب و بلا - سایت تخصصی امام حسین علیه السلام

جواد هاشمی، متخلص به «تربت» در گفت‌وگوی اختصاصی با وب‌سایت کرب‌و‌بلا از انتشار کتاب «به عیوق می‌رسد» همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی خبر داد و گفت: به برکت آشنایی با سایت کرب‌و‌بلا این طرح به ذهنم رسید که اشعاری که مردّف به کربلا هستند را جمع‌آوری کنم.

جواد هاشمی، شاعر آیینی در مصاحبه با وب‌سایت کرب‌و‌بلا از تجدید چاپ کتاب «جرس فریاد می‌دارد» خبر داد.

کیانوش دالوند، کارگردان انیمیشن ناسور است. ناسور، انیمیشنی در مورد  امام حسین (ع) و واقعه عاشورا است. دالوند کارگردانی انیمیشن رستم و سهراب را  هم در کارنامۀ خود دارد؛ او در مصاحبه‌ای اختصاصی با کرب و بلا، در مورد فیلم خود توضیح داده است.

شاعر پرشور آئینی اردبیل استاد حسین غفاری اردبیلی گفت: بنده در انجام مأموریت متعهدانه خودم سرسپرده حسین بودم و لاغیر.

سعید بیابانکی، شاعر، درباره سندیت تاریخی و حد و مرز تخیل در شعر گفت: کار هنر بیان غیرمستقیم وقایع است که اگر مستقیم شود، یا نظم است و یا شعار. شعر همواره رگه‌هایی از تخیل دارد و اگر تخیل را از شعر بگیریم، چیزی از آن باقی نمی‌ماند.

بی‌شک برخی اشعار و مداحی‌های خرافه‌آلود و موهن نه تنها، حرکت در مسیر دشمنان اهل بیت (ع) است بلکه به اعتبار و هویت شعر آیینی ضربه و خدشه جدی وارد می‌کند.

یک شاعر با اشاره به کفرگویی در برخی شعرهای عاشورایی، گفت: میزان مطالعه در حوزه ادبیات عاشورایی پایین است و اطلاعاتی عمدتاً ناصحیح از اینترنت گرفته می‌شود که افراد را به اشتباه می‌اندازد.

احسان پرسا در گفتگو با کرب و بلا از زندگی خود و نظراتش درباره اشعار عاشورایی صحبت کرد. او معتقد است چیزی به اسم جریان شعر عاشورایی وجود ندارد. هر چه که هست، تلاش هایی فردی و نام‌هایی انگشت شمار است که در شعر عاشورا داریم.

کتاب «عرفان در ادبیات عاشورایی» حائز رتبه چهارم جشنواره پروین اعتصامی در سال 1389 گردیده است. این کتاب به ‌عنوان پژوهش برتر از سوی پژوهشگاه  علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در سال 1390 برگزید شد و در سال 1388 از سوی سازمان تبلیغات اسلامی اثر شایسته تقدیر در حوزه پژوهش آیینی شناخته شد. دکتر اکرم کرمی نویسنده کتاب در گفتگویی کوتاه با «کرب‌و‌بلا» به بیان توضیحاتی درباه این کتاب پرداخت.

فراموشی رمز عبور

ایمیل خود را وارد کنید

×

ارتباط با ما

پیام های خود را از این طریق برای ما ارسال نمایید.

×