سایت کرب و بلا - سایت تخصصی امام حسین علیه السلام

محمدرضا سنگری در گفت‌و‌گو با وب‌سایت کرب‌و‌بلا از اقدامات عبیدالله‌بن‌زیاد برای جمع‌آوری لشکر در مقابل امام حسین (ع) سخن گفته است. اینکه چرا مردم کوفه پای دعوت خود از امام حسین (ع) نمی‌ایستند و سپاه عمرسعد با تعداد بالایی به جنگ با امام حسین (ع) می‌رود؟

محمدحسین رجبی دوانی مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام در گفت‌و‌گو با وب سایت کرب‌و‌بلا از عوامل تحریف واقعه عاشورا سخن گفته است. او معتقد است با تمامی تحریف‎های صورت گرفته؛ با توجه به تعدد منابع مختلف، واقعه عاشورا یکی از قابل اعتماد ترین وقایع تاریخ است.

احمد  واعظی رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفت‌وگوی تفصیلی با شفقنا، استراتژی امام حسین (ع) پس از به قدرت رسیدن یزید را خروج بر حاکمیت یزید می‌داند و معتقد است استراتژی کلان امام حسین(ع) دارای سه محور «عدم بیعت با یزید»، «افشاگری و آگاهی بخشی» و «اصلاح در امت جد» است.  قسمت‌هایی از این مصاحبه در ادامه آورده شده است.

دکتر غلامرضا ظریفیان، استاد تاریخ در گفت‌و‌گوی اختصاصی با وب سایت تخصصی امام حسین (ع) از سبک سیاست‌‌ورزی بنی امیه گفته است. اینکه بنی امیه همواره خود را محق سیادت می‌دانستند. او همچنین در این گفت‌و‌گو به تلاش‌های معاویه برای خلافت یزید پرداخته است. مشروح این گفت‌و‌گو را در ادامه می‌خوانید:

سید ضیاالدین دری کارگردان سریال «کیف انگلیسی» به سراغ ساخت فیلمی در مورد حضرت زینب (س) رفته است. وی معتقد است با توجه به نقش ویژه حضرت در واقعه کربلا اهمیت پرداختن به این موضوع بر کسی پوشیده نیست. او در گفت‌و‌گویی اختصاصی با کرب‌وبلا، در مورد فیلم جدید خود و انگیزه ساخت این اثر صحبت کرده است.

رجبی دوانی درباره محل و چگونگی دفن بدن مطهر سیدالشهدا (ع) توضیحاتی داد و ضمن پرداختن به این موضوع به محل دفن راس مطهر امام حسین (ع) که محل اختلاف بسیاری از تاریخدانان است؛ اشاره کردند و آن را تببین نمود. در ادامه متن کامل این گفتگو رجبی دوانی را با کرب‌وبلا مشاهده می کنید. این مصاحبه قسمتی از پرونده «پر تخریب ترین بنای ماندگار تاریخ» است.

دکتر محمدحسین رجبی دوانی عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) و استاد تاریخ اسلام در این گفت وگو با بیان این که شهربانو مادر حضرت امام سجاد(ع) قطعا ایرانی تبار بوده، در این که آیا شهربانو دختر یزدگرد سوم بوده است، تشکیک کرد و گفت: مورخان معاصر این مسئله را رد می کنند. این مصاحبه قسمتی از پرونده «بررسی هویت شهربانو مادر گرامی امام سجاد (ع)» است.

حضرت زینب (س) از برجسته ترین زنان تاریخ اسلام هستند. برای شناخت بیشتر و بهتر این بانوی بزرگ اسلام با دکتر مرضیه محمدزاده به گفت‌وگو نشستیم که بخش هایی از آن را در ادامه می خوانید:

زینب عاقل ترین زن عصر خود بود

 حجت اسلام و المسلمین سید عباس موسوی مطلق

زینب عاقل ترین زن عصر خود بود

حجت السلام والمسلمین موسوی مطلق با حضور در نمایشگاه رسانه های دیجتال انقلاب اسلامی به غرفه سایت کرب‌وبلا آمدند و با مسئولین این پایگاه به گفتگو نشتند.

فراموشی رمز عبور

ایمیل خود را وارد کنید

×

ارتباط با ما

پیام های خود را از این طریق برای ما ارسال نمایید.

×