سایت کرب و بلا - سایت تخصصی امام حسین علیه السلام

امام حسین (ع) و رسوایی بنی امیه

 حجت الاسلام دکتر حمید پارسانیا

امام حسین (ع) و رسوایی بنی امیه

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: حجت الاسلام دکتر حمید پارسانیا گفت: تلاش قبیله‌گرایان برای احیای فرهنگ قبیله‌ای و کسب کرسی‌های قدرت موجب شد تا نظام قدرت در قامت بنی امیه و بنی عباس دیده شود.

دفاع امام صادق (ع) از نهضت کربلا

 حجت السلام و المسلمین دکتر سید ابراهیم میرباقری

دفاع امام صادق (ع) از نهضت کربلا

حجت السلام و المسلمین دکتر سید ابراهیم میرباقری استاد سطوح عالی حوزه علمیه طی مصاحبه با پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا بیان داشت: امام صادق (ع) به عنوان تداوم دهنده نهضت حسینی همواره در صدد دفاع از نهضت امام حسین (ع) بودند و در این خصوص روایاتی داریم که آن‌ها را می‌توان در لابلای بسیاری از کتب حدیثی از جمله در بحارالانوار و در منتهی الآمال محدث قمی در اصول کافی یافت.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: یک عاشوراپژوه از اتمام نگارش کتاب «پدری به نام حسین (ع)» خبر داد و افزود: شعر در زمان حضرت سکینه (س) تنها رسانه عمومی بود که آن حضرت با استفاده از این ابزار و حمایت از شاعران توانست پیام‌آور عاشورا باشد که این نکته مورد غفلت واقع شده است.

زمانه شناسی صلح امام حسن مجتبی (ع):

 حجت الاسلام باقری ارومی

زمانه شناسی صلح امام حسن مجتبی (ع):

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌و‌بلا: حجت الاسلام محمدجواد باقری ارومی، فعال فرهنگی و استاد دانشگاه در تعلیل و تحلیل صلح امام حسن مجتبی (ع) بیان می‌دارد: وقتی در تاریخ و شرایط دوران امام حسن (ع) و امام حسین (ع) با دقت مطالعه کنیم می‌توانیم بفهمیم که حضرت مجتبی (ع) دقیقا به بهترین تصمیم و روش عمل کردند.

«عدالت» فلسفه حکومت امیرمؤمنان (ع) بود

 حجت‌الاسلام و المسلمین خادمی

«عدالت» فلسفه حکومت امیرمؤمنان (ع) بود

زندگانی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و دینی امیرالمومنین (ع) از جمله مواردی است که تاکنون از زوایای مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفته ولی همچنان ابعاد مختلفی از حیات علمی و شاخص‌های سیاسی و دینی دوران حکومت این امام بزرگوار آن گونه که شایسته است، شناخته نشده است و بشر در دنیای امروز برای برون رفت از بسیاری از چالش‌ها نیازمند شناخت ابعاد مختلف زندگانی حضرت است.

حجت الاسلام علی خلیلو روحانی مقیم برزیل معتقد است مردم برزیل هر چقدر با فرهنگ امام حسین (ع) آشنا می‌شوند به همان اندازه عشق و علاقه آن‌ها نیز بیشتر می‌شود. تا جایی که چند سالی است حتی مسیحیان برزیل هم خود را به راهپیمایی اربعین می‌رسانند.

یکی از سوالاتی که در خصوص حضرت زینب(س)همواره ذهن افراد مختلف را درگیر می کند، عدم حضور همسرشان، «عبدالله‌بن‌جعفر‌بن‌ابی‌طالب» در کربلاست.دکتر رجبی دوانی،محقق و استاد تاریخ اسلام به این سوال جواب می دهد.

استاد محمد کرمی‌نیا، قرآن پژوه و عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان معتقد است در تفاسیر اهل سنت آیات فراوانی وجود دارد که به جایگاه امام حسین (ع) اشاره دارد. روایات زیادی از پیامبر (ص) در مجامع حدیثی اهل سنت وارد شده است که عظمت و شخصیت والای امام حسین (ع) را می‌رساند.

عباس‌بن‌علی (ع) شخصیت بی‌نظیر در ایمان، وفاداری و ایثار در جریان عاشورا در کنار امام حسین (ع) بود که توطئه‌های دشمنان با روش‌های مختلف برای جدایی ایشان از امام محقق نشد. درباره زندگانی عباس‌بن‌علی (ع) قبل از جریان عاشورا، اخبار و گزارش‌های کمی وجود دارد. این برهه از حیات حضرت عباس‌بن‌علی (ع) را با دکتر برهانی استاد دانشگاه به گفت‌و‌گو نشسته‌ایم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

فراموشی رمز عبور

ایمیل خود را وارد کنید

×

ارتباط با ما

پیام های خود را از این طریق برای ما ارسال نمایید.

×