پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: روزنامه‌نگار کامرونی گفت: مراسمات و عزاداری‌های پیروان اهل بیت علیهم‌السلام در مساجد و حسینیه‌های کامرون شاهد مشارکت روزافزون مردم، حتی مسیحیان است.

مجموعه 72 جلدی «قصه عاشورا» با زبان کودک و نوجوان در قالب کتاب فیلم واقعه عاشورا را از زمان حرکت سید الشهدا (ع) و کاروان حضرت از مدینه تا ظهر عاشورا ترسیم می‌کند.

خدمت هنری به اهل البیت (ع)

 رضا بدرالسماء

خدمت هنری به اهل البیت (ع)

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: استاد رضا بدرالسماء، هنرمند اصفهانی، این بار هم مورد قدرشناسی قرار گرفته، به طوری که چند روزی است به عنوان عضو کارگروهی هنرمندان به آستان مقدس حضرت ابوالفضل العباس (ع) در کربلا دعوت شده تا یک بار دیگر هنر میناکاری‌اش را همچون میناکاری ضریح مقدس امام موسی‌بن‌جعفر و امام جواد، حضرت مسلم‌بن‌عقیل، جبیب‌بن‌مظاهر و بسیاری موارد دیگر، در خدمت عرض ارادت به آستان مقدس سقای تشنه لب کربلا درآورد.

صحبت های خواندنی کلیددار حرم حضرت عباس (ع)

 حاج شیخ عباس محمد علی کشوان ‌آل‌شیخ

صحبت های خواندنی کلیددار حرم حضرت عباس (ع)

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: درباره سلوک آقای قاضی هست که در حرم حضرت‌ عباس (ع) برایش فتح‌ باب صورت گرفته؛ حال فکر کنید کسی تمام عمر خودش که هیچ، 12 نسل قبل‌تر از او هم خادم ساقی تشنه لب کربلا بوده باشد! دیگر چه کم دارد این شخص؟ «حاج عباس کشوان» را همه کربلا می‌شناسند؛ مردی که کلیددار حرم حضرت‌ عباس (ع) بوده و این روزها وارد دهه هشتم زندگیش شده است.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: فیصل الغازی مسئول واحد جشنواره‌های آستان قدس حسینی با اشاره به حضور در سی و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب گفت: آستان قدس حسینی امسال با عناوین مختلف میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی است.

عشق به سیدالشهدا (ع) مرز و جغرافیا نمی‌شناسد بلکه قلب‌ها را تسخیر می‌کند. شاید کمتر شنیده باشیم که چگونه بوداییان به امام حسین (ع) عشق و ارادات می‌ورزند. پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام در گفت‌وگویی اختصاصی با دکتر محسن شریعت که سال‌ها درمیان بوداییان تایلند زندگی کرده و مراسم‌های دینی برپا می‌کند، از عشق و مودت بوداییان نسبت به اهل بیت و امام حسین (ع) سخن می‌گوید.

سانسور اربعین در رسانه‌های اروپا و آمریکا

 حجت‌الاسلام سیدحمید حسینی

سانسور اربعین در رسانه‌های اروپا و آمریکا

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق با اشاره به دعوت از رسانه‌های مختلف جهان برای انعکاس حماسه اربعین حسینی سال 97، گفت: رسانه‌های اروپا و آمریکا دعوت ما برای انعکاس حماسه اربعین را نپذیرفتند.

عشق به سیدالشهدا (ع) مرز و جغرافیا نمی‌شناسد بلکه قلب‌ها را تسخیر می‌کند. شاید کمتر شنیده باشیم که چگونه بوداییان به امام حسین (ع) عشق و ارادت می‌ورزند. پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام در گفت‌وگویی اختصاصی با دکتر محسن شریعت که سال‌ها درمیان بوداییان تایلند زندگی کرده و مراسم‌های دینی برپا می‌کند، از عشق و مودت بوداییان نسبت به اهل بیت و امام حسین (ع) سخن می‌گوید.

ورود جدی به عاشورا پژوهی

 حجت‌الاسلام والمسلمین حسین فتحی

ورود جدی به عاشورا پژوهی

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: در حوزه عاشورا پژوهی نویسندگان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه باید به صورت تخصصی و علمی به این بحث ورود کنند تا آسیب‌هایی که در این حوزه وجود دارد، از بین برود و شاهد چاپ و انتشار آثار فاخر باشیم.

فراموشی رمز عبور

ایمیل خود را وارد کنید

×
ارتباط با ما

پیام های خود را از این طریق برای ما ارسال نمایید.

×