سایت کرب و بلا - سایت تخصصی امام حسین علیه السلام

او را نه به نامش که به کارهایش می‌شناسند، کسی که کتیبه ضریح شش‌گوشه امام حسین (ع) را خطاطی کرده است، از میل باطنی‌اش به نوشتن می‌گوید. از شوقی حرف می‌زند که هنگام بازگو کردنش نیز در کلام و جانش نمایان است، شوق خطاطی. استاد داوود نیکنام، هنرمند کهنه کار خطاطی مهمان مجمع دوستداران حسین (ع) بود که گفت‌و‌گوی کرب‌و‌بلا با وی را در ادامه می‌خوانید:

دومین گردهمایی «مجمع دوستداران امام حسین (ع)» در محرم 1439 میزبان پرده‌خوانی جوان‌ترین نقال، قصه‌گو و پرده‌خوان معاصر است. مرشد محسن میرزاعلی که کار نقالی و پرده‌خوانی را به واسطه علاقه به این عرصه دنبال می‌کند میهمان این گفت‌و‌گو است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.

زهرا شاسوندی، هنرمند جوان ورک‌شاپ رنگ و روغن مشغول خلق و تکمیل اثر ریحان است. این اثر با نگاهی به شعر گاهی مرگ «ریحان» می‌چیند انتخاب شده و علت انتخاب این نام نگاه و تعبیر زیبای امیرالمؤمنین (ع) از زن به «ریحان» است و نیز این‌که یکی از نام‌های بزرگ‌ترین بانوی جهان، بی‌بی فاطمه سلام الله علیها است. گفت‌وگوی کرب‌و‌بلا با این هنرمند را در ادامه می‌خوانید:

در گوشه‌ای از حیات، مشق نام حسین (ع) می‌کند. می‌گوید سهم خودش در مجمع دوستداران امام حسین (ع) عاشورا را برای بییندگان به تصویر می‌کشد. استاد محمدمهدی بحرینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار کرب‌و‌بلا از علاقه‌اش به هنری می‌گوید که اعجاز رسول خدا (ص) را مصور می‌کند. مشروح این گفت‌و‌گو را در ادامه می‌خوانید.

کتاب «سیاست‌های رسانه‌ای پوشش مراسم اربعین حسینی (ع)» به کوشش سیدمحمدرضا خوشرو و کارگروه رسانه‌ها و فضای مجازی کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی، در قالب بایدها و نبایدهای رسانه‌ای منتشر شد. این کتاب با تاکید بر مسئولیت رسانه‌های همسو با آموزه‌های تشیع در قبال مراسم اربعین، کارکردهای رسانه‌ای این مراسم و سیاست‌های رسانه‌ای در قبال آن را برای خوانندگان ترسیم کرده است.

سید ضیاالدین دری کارگردان سریال «کیف انگلیسی» به سراغ ساخت فیلمی در مورد حضرت زینب (س) رفته است. وی معتقد است با توجه به نقش ویژه حضرت در واقعه کربلا اهمیت پرداختن به این موضوع بر کسی پوشیده نیست. او در گفت‌و‌گویی اختصاصی با کرب‌وبلا، در مورد فیلم جدید خود و انگیزه ساخت این اثر صحبت کرده است.

حسین رحیم تحصیلات خود را در رشته علوم آزمایشگاهی به پایان رسانده است و از اهداکنندگان مستمر خون می باشد. او طی 30 سال خدمتش پیوسته به نوعی با خدمات انتقال خون در آزمایشگاه و بانک خون در ارتباط بوده و خاطراتی استثنایی از بیمارستانهای صحرایی و خون رسانی طی روز های دفاع مقدس دارد. رحیم پور در این مورد کتابی با عنوان زندگی خوب بود منتشر کرده که با استقبال فراوانی روبه رو شده است.

علی اصغر صلواتیان از 23 سالگی اهدای خون را شروع کرده و تا کنون سالهاست که به صورت مستمر خون اهدا کرده است. یک بار در بهار مصادف با زمان تولدش و بار دیگر 10 دی ماه سالگرد فوت مادرش. او اکنون 60 سال دارد و تا کنون 49 بار خون اهدا کرد. صلواتیان که دوچرخه سوار حرفه ای سنتی است برای ترویج اهدای خون نیز رکاب می زند. با او گفتگویی داریم که می خوانید:

استاد فرشچیان در مصاحبه اش با راه دانا از حس و علاقه اش به تابلوی «عصر عاشورا» و ماجرای خلق این اثر سخن گفته است.  

فراموشی رمز عبور

ایمیل خود را وارد کنید

×

ارتباط با ما

پیام های خود را از این طریق برای ما ارسال نمایید.

×