سایت کرب و بلا - سایت تخصصی امام حسین علیه السلام

صحبت های خواندنی کلیددار حرم حضرت عباس (ع)

 حاج شیخ عباس محمد علی کشوان ‌آل‌شیخ

صحبت های خواندنی کلیددار حرم حضرت عباس (ع)

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: درباره سلوک آقای قاضی هست که در حرم حضرت‌ عباس (ع) برایش فتح‌ باب صورت گرفته؛ حال فکر کنید کسی تمام عمر خودش که هیچ، 12 نسل قبل‌تر از او هم خادم ساقی تشنه لب کربلا بوده باشد! دیگر چه کم دارد این شخص؟ «حاج عباس کشوان» را همه کربلا می‌شناسند؛ مردی که کلیددار حرم حضرت‌ عباس (ع) بوده و این روزها وارد دهه هشتم زندگیش شده است.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: فیصل الغازی مسئول واحد جشنواره‌های آستان قدس حسینی با اشاره به حضور در سی و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب گفت: آستان قدس حسینی امسال با عناوین مختلف میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی است.

عشق به سیدالشهدا (ع) مرز و جغرافیا نمی‌شناسد بلکه قلب‌ها را تسخیر می‌کند. شاید کمتر شنیده باشیم که چگونه بوداییان به امام حسین (ع) عشق و ارادات می‌ورزند. پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام در گفت‌وگویی اختصاصی با دکتر محسن شریعت که سال‌ها درمیان بوداییان تایلند زندگی کرده و مراسم‌های دینی برپا می‌کند، از عشق و مودت بوداییان نسبت به اهل بیت و امام حسین (ع) سخن می‌گوید.

سانسور اربعین در رسانه‌های اروپا و آمریکا

 حجت‌الاسلام سیدحمید حسینی

سانسور اربعین در رسانه‌های اروپا و آمریکا

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق با اشاره به دعوت از رسانه‌های مختلف جهان برای انعکاس حماسه اربعین حسینی سال 97، گفت: رسانه‌های اروپا و آمریکا دعوت ما برای انعکاس حماسه اربعین را نپذیرفتند.

عشق به سیدالشهدا (ع) مرز و جغرافیا نمی‌شناسد بلکه قلب‌ها را تسخیر می‌کند. شاید کمتر شنیده باشیم که چگونه بوداییان به امام حسین (ع) عشق و ارادت می‌ورزند. پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام در گفت‌وگویی اختصاصی با دکتر محسن شریعت که سال‌ها درمیان بوداییان تایلند زندگی کرده و مراسم‌های دینی برپا می‌کند، از عشق و مودت بوداییان نسبت به اهل بیت و امام حسین (ع) سخن می‌گوید.

ورود جدی به عاشورا پژوهی

 حجت‌الاسلام والمسلمین حسین فتحی

ورود جدی به عاشورا پژوهی

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: در حوزه عاشورا پژوهی نویسندگان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه باید به صورت تخصصی و علمی به این بحث ورود کنند تا آسیب‌هایی که در این حوزه وجود دارد، از بین برود و شاهد چاپ و انتشار آثار فاخر باشیم.

مردی با شناسنامه زائر پیاده

 حجت الاسلام کمیل نظافتی

مردی با شناسنامه زائر پیاده

مردی از جنس مردم و با شناسنامه «زائر پیاده» که شیفته سیره و مرام سیدالشهدا (ع) است، با تاسی از سیره اهل البیت در جهت خدمت و یاری به مردم تلاش می‌کند.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: مردم استان کرمان توانسته‌اند هزینه‌های 150 میلیارد تومانی طرح ترفیع گنبد امام حسین (ع) و لاغرسازی ستون‌های اطراف ضریح را متقبل شوند که برخی از این هزینه‌ها تأمین شده و برخی دیگر در حال تأمین است.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی از ارسال 230 اثر به دبیرخانه همایش ملی امام سجاد (ع) خبر داد.

فراموشی رمز عبور

ایمیل خود را وارد کنید

×

ارتباط با ما

پیام های خود را از این طریق برای ما ارسال نمایید.

×