از زمین تا آسمان آه است می‌دانی چرا؟

یک قیامت گریه در راه است می‌دانی چرا؟

کم کم ماه محرم از راه می‌رسد با خاطراتی بس تلخ و جانگداز، زمین و آسمان به عزا نشسته است اندوهی بس سترگ را. باز این چه شورش است که تمامی جنبندگان را فراگرفته؟ آری محرم از راه می‌رسد و ندایی آسمانی به همراه دارد:

«هل من ناصر ینصرنی»

براستی او کیست که از نای بریده اش نور می‌پراکند؟ و خون پاکش بعد از هزاره نیز می‌جوشد و می‌سوزاند؟ تو گویی باد، بوی پیراهنش را تا چشم های خونبار عاشقانش رسانده و سهمیه اشک دلسوختگانش را هر سال مادری با پهلوی خمیده پخش می‌کند. هنوز کام عطشان قربانی شش ماهه‌اش دل ها را به تپش وا می‌دارد و غربت نازدانه ی خفته در گوشه‌ی خرابه‌ی شام آرامش سینه ها را  متلاطم می‌کند. داغی سنگین بر جان ها می‌نشاند یاد و خاطره ی جوان رعنای او که پیش چشمان خونفشان پدر، تکه تکه صحرای جنون و عطش را میهمان می‌شود. دیگر کسی نمانده است برای یاری اش، یاران یکی یکی جان را نثار تنها حجت حق در روی زمین کردند. برادران و برادر زادگان و دو نور چشمان خواهر، جوانان بنی هاشم هر آنچه در توان داشتند در دفاع از حریم عشق نثار کردند. آه که چه توان کرد در نابرابری این ستیز جانکاه، چندین و چند هزار نامرد در برابر هفتاد و اَندی مرد! حالا اوست و بدنی مجروح و قلبی مجروح تر؛ اما آوای زیبایش دشت خون را به بهت و حیرت نشانده «اگر دین جدم جز با کشته شدن من برقرار نمی‌ماند، پس ای شمشیرها مرا در خود بگیرید.» و بر فراز تل، قامت تکیده ی زنی از پشت آیینه لرزان اشک ها به چه می‌نگرد حیران و گریان؟! هول نشور را تداعی می‌کند عصر عاشورا، آتش به خیام  آل عبا افتاده و دل ها سوزان تر از خیمه هاست. چگونه در زیر خاربن ها پروانگان سوخته بال و پر را بیابد و شعله ی افتاده به دامان نازدانه ها را فرونشاند؟ مستوره ی آل عبا و مجلس نامحرمان؟! عقیله بنی هاشم با اندوهی به وزن زمین و آسمان می‌رود تا پیام خون خدا را جاودانه سازد. عنقریب است که کوفه و شام با حضور علی وار و سخنان کوبنده اش یک بار دیگر خطبه خوانی مولا را به تماشا بنشیند.

آری محرم است و نواهایش، محرم است و عزاهایش، محرم است و همدردی دل های محزون شیعه با صاحب عزای مظلوم و داغدارش منتقم خون خدا عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف...

سلام من به محرم به غصه و غم مهدی (عج)

به چشم کاسه ی خون و به شال ماتم مهدی (عج)